Aku Ankka on Suomen hauskin ja luetuin aikakauslehti. Vauhdikas sarjakuva tempaa mukaansa niin lapsen kuin aikuisenkin ja ilmestyy postiluukusta joka keskiviikko.
Akun, Iineksen, Roopen, ankanpoikien, Mikin, Minnin ja Hessun lisäksi lehdessä esiintyvät monet muut rakastetut ankkalinnalaiset. Meille kaikille tuttujen hahmojen tarinat kertovat hulvattomista ankkatarinoista oivaltavin sanakääntein ja rikkaalla suomenkielellä.
Aku Ankka on ilmestynyt Suomessa vuodesta 1951 lähtien ja lehteä on painettu jo yli 2500 numeroa. Lehden levikki oli vuonna 2007 peräti 320 514. Aku Ankka on myös äänestetty Suomen arvostetuimmaksi mediabrändiksi.
TARJOUS: Tilaa 5 kk:n Aku Ankka -lehdet nyt vain 38 €. Saat kaupan päälle 2 kk lehdet eli yhteensä 7 kk. Tarjous on voimassa rajoitetun ajan.
juu,aivan ookoo.Annoinpa sille siitä hyvästä ysiä.
Tosi ihQu <3<3<3<33333 xDDDDDDDDDDD
Paras sarjakuva.
HUIPPU!